IX всеукраїнський з’їзд студентських наукових товариств вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів України

19-21 жовтня на базі Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького проходив IX всеукраїнський з’їзд студентських наукових товариств вищих медичних і фармацевтичних навчальних закладів України. Відвідала його і делегація Донецького національного медичного університету, до якої увійшли: голова СНТ, студент 4 курсу Хижий Богдан, голова студентського самоврядування, студент 3 курсу стоматологічного факультету Гавілей Данііл, студентка 4 курсу Кащій Уляна та студент 5 курсу Фролов Євген. Захід був націлений на розширення та укріплення колегіальних зв’язків між студентськими науковими товариствами різних ВМНЗ, обмін досвідом та ініціативами, вирішення в широкому колі зацікавлених найбільш актуальних проблем, з якими нині стикається студентська наука, обговорення нових ідей та перспектив.
На пленарному засіданні, яке проходило 20 жовтня на базі стоматологічного центру ЛНМУ, голова СНТ ДНМУ Богдан Хижий виступив з доповіддю про роботу СНТ нашого університету. Він зазначив, що не дивлячись тимчасові складнощі, студенти приймають активну участь в науковій роботі, відвідують наукові гуртки, беруть участь в студентських конференціях, всеукраїнських конкурсах та олімпіадах, отримують призові місця, сертифікати і дипломи. Особливо важливим заходом є щорічний науковий конгрес, що проводиться в ДНМУ кожного року навесні. Доречі, цьогоріч він буде ювілейним – 80-м. Активну участь в ньому беруть студенти з усієї України. В кінці засідання відбулася дискусія, на якій всі учасники намагалися виробити спільні рішення по дискусійним питанням і оптимізувати свою роботу. Підсумком стала дружня вечеря в одній з ресторацій Львова, на якому делегати мали можливість познайомитись поближче в неформальній обстановці та приємно провести час.
Наступного дня на базі Українського Католицького Університету у центрі ім. Митрополита Андрія Шептицького відбувся Lviv Medical Weekend, слухачами якого були і наші студенти. На ньому виступили досвідчені лектори по нині актуальним проблемам – IT в медицині, правда і вигадки про генно-модифіковані організми, інновації у сфері охорони психічного здоров’я. Цікавий та мотивуючий стиль викладання, дружня та спокійна атмосфера, блискуче архітектурне виконання самого центру залишили приємні враження та теплі спогади.
В проміжках між офіційними заходами студенти брали участь в екскурсії містом. Львів – це один з найбільших історичних центрів України. Переживши незгоди та війни, ворожі напади, розквіт та занепад, він залишив для нас, нащадків, великий досвід життя нашого народу. Крокуючи вулицями, виникає враження, ніби перегортаєш аркуш за аркушем історичну енциклопедію становлення українців.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *